Kryminał

Najnowsze filmy

Najlepsze polskie kryminały Netflix i Prime Video

Kryminały to gatunek, który należy zaliczyć do mocniejszych i bardziej bezpośrednich niż pozostałe gatunki kinowe. Nie trudno zauważyć, że filmy kryminalne mają w sobie coś unikalnego jak np. produkcje o seryjnych mordercach. Dlatego warto sprawdzić ofertę vod od Netflix czy Amazon Prime Video.

Dobre filmu kryminalne – Tam gdzie wiele bólu

Dostajemy w nich zazwyczaj dużą porcję tajemnicy, poszukiwań  i gwałtownych zwrotów akcji. Co ważniejsze są to produkcję, które na długo zostają w pamięci, a nie raz zmuszają nas do wielokrotnego zastanowienie się, co się właśnie wydarzyło. Doskonałym przykładem jest tutaj film „Seven”, czy też „Bogowie Ulicy”. O ile horrory mają nas straszyć, to kryminały będą wpływały na nasze odczucia, czasem tak mocno, że zaczniemy zastanawiać się nad aspektem życia.

Polskie kryminały – czy są jakieś dobre?

W przypadku polskiej kinematografii, mamy przyjemność zetknąć się z wieloma produkcjami, które są na wysokim poziomie. Akurat ten gatunek dla naszych twórców jest bliski sercu, przez co, co chwila pojawia się nowy ciekawy tytuł. Jeśli więc szukasz czegoś na wieczór, to polecamy „Twój Vincent” lub „Dom zły”. Na pewno nie pożałujesz tego wyboru.

Sprawdź poprzez wyszukiwarkę filmów również skandynawskie, szwedzkie kryminały. Poprzez tą funkcję sprawdzisz propozycje filmów z Netflix czy Amazon Prime Video.