Romantyczne

Najnowsze filmy

Najlepsze filmy romantyczne

Filmy romantyczne to gatunek idealny do wzruszenia się. Choć dość często wybierany jest przez kobiety, sprawdza się on też znakomicie do wspólnego oglądania. W efekcie tego zawiera on w sobie wiele emocji,  uczuć i refleksji. Co ciekawe, bardzo często łączony jest on z innym gatunkiem, a mianowicie komedią. Nie można zaprzeczyć, że takie połączenie daje najlepsze rezultaty. Doskonałym przykładem są takie produkcje jak „Love Actually”, czy „Pretty Woman”.

Filmy romantyczne od Netflix lub Amazon Prime Video

Warto tutaj podkreślić, że filmy typowo romantyczne są nieco bardziej stonowane. Owszem skupiają się one na uczuciach, ale w bardziej artystyczny, cięższy sposób. Zachęcamy do wybrania wzruszającego romansu z naszej listy i wyszukania go przez wyszukiwarkę. Dzięki temu w jednym miejscu sprawdzisz propozycję Netflix czy Amazon Prime Video.

Dlaczego kochamy wzruszające filmy romantyczne?

Romantyczne filmy komediowe to powtarzający się schemat, który nigdy się nie znudzi. Zazwyczaj opierają się one na zagubionej, nieco głupkowatej bohaterce, która niezdarnie przeżywa kolejne dni. Kolejno dostajemy niespodziewane spotkanie z idealnym mężczyzną, chwile zauroczenia, odepchnięcia i happy ending. Oczywiście działa to w drugą stronę, gdzie głównym bohaterem jest facet.

Jak znaleźć dobry romantyk?

Można mówić, że dobry romans to oklepany schemat, ale na nudny wieczór, czy na pocieszenie nic bardziej nie poprawia humoru. Nie wierzysz? Przekonaj się już teraz. Użyj wyszukiwarki online i sprawdź jakie filmy romantyczne przygotowaliśmy dla Ciebie.