Biograficzny

Najnowsze filmy

Najlepsze filmy biograficzne

Filmy biograficzne to idealny wybór dla osób, które chcąc poznać historię ciekawych osób. W tym gatunku filmowym stykamy się ze swego rodzaju opowieścią o życiu wybranych osób, których działania lub zachowanie miało kluczowy wpływ na otaczających ich świat.

Najbardziej poruszają prawdziwe historie

W praktyce filmy biograficzne mogą przyjmować różną postać. Poczynając od typowych filmów przygodowych, w których śledzimy historię, niczym w filmie akcji (np. “Nietykalni”, “Le mans 66”), poprzez musicale (“Bohemian Rhapsody”, “Justin Bieber: Our World”), filmy dokumentalne (“Senna”), czy animacje (“Walc z Baszirem”). Bez względu na formę przekazu, stanowią one ciekawy wybór na nudny wieczór. Choć nie zawsze są to przyjemne i łatwe produkcje.

Polskie filmy biograficzne z lektorem na Netflix

Pod kątem tego gatunku Polacy mogą poszczycić się wieloma ciekawymi tytułami. Na czele listy jest oczywiście „Pianista”, ale  można również wyróżnić takie filmy jak „Najlepszy”, czy „Bogowie”.  Warto podkreślić, że pod tym kątem, polska kinematografia, spokojnie dorównuje tej zagranicznej. W związku z tym polskie filmy biograficzne Netflix często wykupuje i streamuje na swojej platformie.

Należy również zaznaczyć, że filmy biograficzne z lektorem występują i nie są tak rażące dla oka, jak czasem zdarza się to przy innych gatunkach. Dlatego też, jeśli masz wolny wieczór i szukasz ciekawej historii opartej na faktach, to ten gatunek jest stworzony dla Ciebie.