Komedia

Najnowsze filmy

Najlepsze komedie: Amazon Prime Video i Netflix

Komedie to gatunek filmowy, który ma jedno proste zadanie – rozbawić nas do łez. Jak to osiągnie – cóż to zależy tylko od twórców. W efekcie tego możemy spotkać się z wieloma różnymi komediami, które mają lepsze lub gorsze opinie.

Najśmieszniejsze komedie, które rozbawią do łez!

To zróżnicowanie pozwala jednak na znalezienie idealnie śmiesznego filmu dla nas, który zawsze będzie wywoływał uśmiech na naszej twarzy i poprawi nam nastrój w smutny dzień. Filmy komedie mogą łączyć się z innymi gatunkami, tworząc tym samym bardzo ciekawe kombinacje. W ten oto sposób powstają najśmieszniejsze komedie, takie jak np. Nietykalni (film będący też produkcja biograficzną), czy Forrest Gump (ten zalicza się też do dramatów).

Dlaczego tak je kochamy komedie romantyczne?

To przede wszystkim zasługa komedii romantycznych, takich jak np. Love Actually, czyli filmów, które przypadają do gustu każdemu. Jak łatwo zauważyć przytoczone przykłady odnoszą się do zachodnich filmów.

Jak wygląda sytuacja z polskimi komediami?

Tutaj bywa różnie, gdyż większość jest do siebie bardzo podobna. Są też perełki jak np. Dzień Świra czy Miś. Jeśli więc szukasz czegoś na poprawę humoru, to jest to gatunek dla Ciebie.