Horror

Najnowsze filmy

Najlepsze horrory od Netflix i Prime Video

Horrory to gatunek, który dla wielu osób jest tematem tabu. Inni z umiłowaniem zagłębiają się w coraz to mroczniejsze i bardziej przerażające historie. Nie można jednak zaprzeczyć, że najlepsze horrory to takie, które nie są obrzydliwe. Godne uwagi są produkcje, które trzymają w napięciu i doprowadzają do sytuacji, że boimy się patrzeć na ekran.

Warto podkreślić, że gatunek ten dobrze komponuje się z innymi jak np. dramaty (w szczególności psychologiczne), czy też filmy sci-fi. W ten oto sposób dostajemy takie klasyczne horrory jak np. „Obcy-8. Pasażer „Nostromo”, czy też „Lśnienie”.

Co sprawia, że dostajemy straszne filmy horrory?

Możliwości jest wiele, ale najstraszniejsze horrory to takie, które dobrze oddziałują na ludzkie lęki. Oczywiście wraz z czasem ulegają one zmianie. Osoby, które już znają pewnie „straszne” dzieła, będą bardziej odporne na standardowe techniki, jak mroczna muzyka, czy gwałtowne wyskakujące postacie. Niemniej jednak straszne horrory powinny skupić się przede wszystkim na obrazach budujących ciągłe napięcie. Z pewnością takie znajdziemy na Netflix czy Amazon Prime Video.

Horrory o duchach, na faktach, o opętaniu czy psychologiczne

Doskonale pomaga w tym muzyka, która, gdy jest dobrze dobrana, wykonuje większość pracy, pobudzają nasz umysł. Dodając do tego momenty, które straszna nas w zwykłym życiu, jak ciemne ponure alejki, czy opuszczone budynki (jak szpital), mamy szansę dostać udany spektakl. Jeśli więc chcesz się porządnie wystraszyć, skorzystaj z wyszukiwarki online i już teraz zapoznaj się z tym gatunkiem filmowym przeszukując ofertę Netflix i Amazon Prime Video. Polecamy:

  • horrory o duchach
  • horrory na faktach
  • filmy horrory o opętaniu
  • horrory psychologiczne

Znajdziesz u nas horrory z lat 2016 – 2017 – 2018 – 2019 – 2020 – 2021 i najnowsze horrory 2022.