Historyczny

Najnowsze filmy

Najlepsze polskie filmy historyczne i zagraniczne

Filmy historyczne to jeden z tych nietypowych gatunków, które dla wielu osób zdają się nudne i pełne faktów, które w żaden sposób nie bawią. Oczywiście znajdziemy produkcje nakierowane typowo na przekaz wydarzeń historyczny, które na domiar wszystkiego są zlepkiem nagrań z przeszłości.

Niemniej jednak coraz częściej możemy się zetknąć z produkcjami, które należą do tego gatunku, a przypominają filmy akcji. Doskonałym tego przykładem są polskie produkcje takie jak np. „Potop”.  Co więcej, gatunek ten często występuje w połączeniu z innymi w tym m.in. dramatami jak np. „krople Słońca”, czy „Młoda Wiktoria’, a także romansami, dając nam filmy romanse historyczne. Tutaj możemy znaleźć tak znane produkcje, jak choćby „Lagaan: Dawno temu w Indiach”.

Dla kogo są filmy historyczne? Netflix, Prime Video …

Produkcje z tego gatunku z pewnością spodobają się osobom, które twardo stąpają po ziemi. W filmach tych nie uświadczymy fikcji, czy imaginacji, zaś dają nam świat takimi, jakim widzimy go naprawdę. Są za to znakomitym źródłem wiedzy, na temat wielu wydarzeń, jak i osób, co pozwoli nam poszerzyć horyzonty. Aktualnie najlepsze filmy historyczne to te, które są najnowsze, a to za sprawa lepszego sprzętu do tworzenia rekonstrukcji. Lepsze produkcje są też te o wiele pomysłowym wykonaniu (np. „Sztuka Kłamania”).

Warto podkreślić, że aktualnie na duży rozmach produkcji, jakimi są filmy historyczne Netflix, jako platforma streamingowa ma wpływ. Dlatego też jeśli szukasz czegoś bardziej realnego, to już teraz użyj wyszukiwarki filmów online i znajdź źródło oglądania tych gatunków filmowych.